RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Gen Douglas Macarthur Senior High School Track & Field and Cross Country - Levittown, New York
you RUN the place
3369 Old Jerusalem Rd, Levittown, New York, 11756, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (4 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (9 articles)
2013 - (8 articles)
2014 - (10 articles)
2015 - (7 articles)
Featured
0
Misc News
10
All
10
2014 Results - North Shore Invitational
Dec 27th 2014, 1:55am
2014 Results - Bishop Loughlin Games
Dec 20th 2014, 11:09pm
2014 Results - Reebok presents the Manhattan HS Cross Country Invitational
Oct 11th 2014, 9:05pm
2014 Results - St Anthonys XC Invitational
Oct 3rd 2014, 10:48pm
2014 Results - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
Mar 1st 2014, 11:47pm
2014 Results - Eastern States Indoor Championships
Feb 24th 2014, 9:43pm
«
1
»
Search
2014 Results - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 1st 2014, 11:47pm
Comments
New York NYSPHSAA Indoor State Championships
- Mar 1, 2014
Ithaca, NY, US
Timing/Results by:
Leone Timing & Results - Cicero - NY - Timing
« Filter Results by Team: »
Academy Of The Holy Names
Albany
Alexander Central
Alexander Hamilton
Altmar-P-Williamstown
Amherst Central
Amsterdam High S
Archbishop Molloy
Arlington
Ausable Valley Central
Averill Park Central
Baldwin
Baldwinsville Central
Batavia Senior
Bay Shore
Bayport Blue Point
Beacon
Beekmantown Central
Benjamin Banneker Academy
Benjamin Cardozo
Bethlehem Central
Binghamton
Bishop Loughlin Memorial
Boys & Girls
Brentwood
Brockport Central
Bronxville
Burnt Hills-Ballston Lake
Calhoun
Cambria Heights Academy
Canandaigua
Canisius
Canton Central (HC Williams)
Cardinal Hayes
Cardinal Spellman
Carmel
CBA-Albany
CBA-Syracuse
Central Islip
Chaminade
Charlotte
Chatham
Cheektowaga-2
Christopher Columbus
Churchville-Chili
Cicero-North Syracuse
Clara Barton
Clarence
Clarkstown North
Clarkstown South
Clinton
Cobleskill Richmondville
Cold Spring Harbor
Collegiate
Colonie Central
Commack Dist
Connetquot
Corcoran
Corning-Painted Post West
Cornwall Central
Curtis
Dewitt Clinton
Dryden
East Islip
East Meadow
East Syracuse Minoa
Eastport/Sou
Edison Technical
Elmira Notre Dame-2
Elmira South
Elmont
Elwood-John H Glenn
Evander Childs
Farmingdale
Fashion Industries
Fayetteville-Manlius
Fiorello Laguardia S Of Arts
Fonda-Fultonville
Fordham Prep
Forest Hills
Franklin Academy (Malone)
Fredonia
Friends Academy
Friends Seminary
Frontier
Garden City
Gates Chili
General Douglas Macarthur
Gloversville
Gouverneur Central
Grand Island Central
Great Neck South
Greece Arcadia
Greece Odyssey
Greece Olympia
Greenwich
Guilderland
Hackley
Half Hollow Hills East
Half Hollow Hills West
Harborfields
Harry S Truman
Hauppauge
Health Profession/Human Services
Hempstead
Hendrick Hudson
Hilton Central
Holland-2
Holy Child
Holy Trinity
Homer
Hunter College High School
Huntington
Ichabod Crane Central
Indian River
Iona Preparatory
Iroquois Central
Irvington
Island Trees
Islip
Jamestown
Jamesville De Witt
Jericho
John F Kennedy
John S. Burke Catholic
Johnson City-2
Kellenberg
Kingston
Lake Shore Central
Lakeland/Panas
Lancaster Central
Lansing
Lasalle Institut
Liverpool
Livonia Central
Long Beach
Longwood
Lynbrook
Mamaroneck
Manhasset
Marathon
Marcellus Central
Marlboro-2
Martin Van Buren
Mary Louis Academy
Massapequa
Massena
Mckee/Statin Island Tech
Mcquaid Jesuit
Medgar Evers College Prep
Mendon
Middle Country
Middletown
Midwood
Miller Place
Monroe-Woodbury
Monsignor Farrell
Monsignor Mc Clancy
Monticello
Moriah
Mount Sinai
Mt Saint Michael
Mt Vernon
New Hartford
New Rochelle
Newburgh Free
Niagara Falls
Nightingale-Bamford
Niskayuna
North Babylon
North Rockland
North Salem
North Shore
Northport
Norwich City Schools
Norwood-Norfolk Central
Nottingham-1
Ogdensburg Free
Oneonta
Orchard Park
Our Lady of
Our Lady Of Mercy
Owego Free Academy
Packer Collegiate Institute
Palmyra-Macedon
Paul D Schreiber
Paul Robeson for Bus & Tech
Pearl River
Peekskill
Penfield Central
Peru Central
Pine Bush Central Dist
Plattsburgh
Pleasantville
Polytechnic Prep Co Day
Port Chester
Port Jefferson (Earl Vandermeulen)
Port Jervis
Port Richmond
Potsdam Central
Prospect Heights
Pulaski-2
Ramapo
Regis
Riverhead
Rome Free Academy
Roslyn
Roy C Ketcham
Rush Henrietta Senior
Rye
Rye Country Day
Sachem East
Sachem North
Sacred Heart Academy
Samuel J Tilden
Saranac Central
Saratoga Springs
Scarsdale Senior
Schalmont
Schenectady
Seton Catholic Central (4)
Sewanhaka
Shaker
Sheepshead Bay
Shenendehowa Central
Shoreham-Wading River
Sleepy Hollow
Smithtown East
Smithtown West
Sodus Central
Solvay
Somers
South Glens Falls Central
South Shore
Spackenkill
Spence
Spring Valley
St Anthony's
St Francis Prep
St John The Baptist
St Joseph's by the Sea
Stillwater Central
Stuyvesant
Suffern
Sutherland
Sweet Home
Syosset
Taft Ed Campus
Tapestry
Tappan Zee
Ticonderoga
Tottenville
Townsend Harris
Trinity School
Union Springs
Union-Endicott
Uniondale
United Nations Intl
Univ Prep Charter
Ursuline School
Valley Central
Valley Stream Central
Valley Stream North
Valley Stream South
Vestal
Victor Central
Wagner
Wantagh
Ward Melville
Warsaw-2
Warwick Valley
Washingtonville
Watkins Glen
Waverly Senior
Wayne Central
Webster Schroeder
Webster Thomas
Wellington C. Mepham
West Canada Valley
West Genesee Senior
West Islip
West Seneca West
Westhampton
Westhill
Westport Central
Wg Oconnell-Copiague
Williamson Central
Williamsville North
Williamsville South
Wilson Magnet
Xaverian
Xavier
Yonkers
Men:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1500m
|
3k
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Noble, Carnell
11
Greece Olympia
06.46
nwi
1
2
Guerre, Justin
12
St Francis Prep
06.47
nwi
1
3
Fuller, Mitchell
12
Lancaster Centra
06.53
nwi
1
4
Agyeman, Ernest
12
Dewitt Clinton
06.53
nwi
1
5
Hunter, Andre
11
Charlotte
06.55
nwi
1
6
Wright, Jordan
12
Shoreham-Wading
06.57
nwi
1
--
Smalling, Lloyd
12
Shaker
FS
nwi
1
--
Beram, Trenten
12
Arlington
FS
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Hunter, Andre
11
Charlotte
06.46
nwi
1
3
Beram, Trenten
12
Arlington
06.46
nwi
1
2
Noble, Carnell
11
Greece Olympia
06.49
nwi
2
4
Smalling, Lloyd
12
Shaker
06.52
nwi
2
5
Guerre, Justin
12
St Francis Prep
06.55
nwi
1
6
Agyeman, Ernest
12
Dewitt Clinton
06.58
nwi
2
7
Fuller, Mitchell
12
Lancaster Centra
06.59
nwi
1
8
Wright, Jordan
12
Shoreham-Wading
06.61
nwi
2
9
Linster, Josh
11
Long Beach
06.62
nwi
2
10
Reilly, Tom
12
Warwick Valley
06.63
nwi
2
11
Wilson, Seth
11
Monroe-Woodbury
06.65
nwi
1
12
Bove, Justin
12
Port Jefferson (
06.69
nwi
1
13
Gibson, Tim
10
East Meadow
06.69
nwi
2
14
Garfield, Daekwan
11
Edison Technical
06.70
nwi
2
15
Warden, Zack
11
Marlboro-2
06.71
nwi
1
16
Quigley, Patrick
12
Wantagh
06.83
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Beram, Trenten
12
Arlington
06.51
nwi
1
2
Noble, Carnell
11
Greece Olympia
06.54
nwi
2
3
Agyeman, Ernest
12
Dewitt Clinton
06.55
nwi
4
6
Smalling, Lloyd
12
Shaker
06.55
nwi
4
4
Guerre, Justin
12
St Francis Prep
06.56
nwi
3
5
Hunter, Andre
11
Charlotte
06.59
nwi
5
11
Wright, Jordan
12
Shoreham-Wading
06.60
nwi
3
7
Linster, Josh
11
Long Beach
06.60
nwi
3
8
Fuller, Mitchell
12
Lancaster Centra
06.62
nwi
1
9
Quigley, Patrick
12
Wantagh
06.62
nwi
5
12
Wilson, Seth
11
Monroe-Woodbury
06.64
nwi
4
10
Gibson, Tim
10
East Meadow
06.65
nwi
2
13
Warden, Zack
11
Marlboro-2
06.66
nwi
4
14
Reilly, Tom
12
Warwick Valley
06.66
nwi
3
15
Garfield, Daekwan
11
Edison Technical
06.67
nwi
1
16
Bove, Justin
12
Port Jefferson (
06.69
nwi
3
17
Hollingsworth, DaQuon
12
Jamestown
06.71
nwi
2
18
Johnson, Kyle
12
Medgar Evers Col
06.73
nwi
2
19
Lui, Alex
12
Stuyvesant
06.74
nwi
2
20
Anderson, Fabian
11
Yonkers
06.74
nwi
5
21
Hornberger, Charles
11
Canisius
06.74
nwi
3
22
Thompson, Dylan
12
Lasalle Institut
06.78
nwi
1
23
McPeak, Jerry
11
Elmira South
06.78
nwi
4
24
Robertson, O'Den
12
Potsdam Central
06.79
nwi
4
25
Crossdale, Malik
12
Fordham Prep
06.81
nwi
1
25
Harris, Shane
11
Smithtown East
06.81
nwi
5
27
Jean-Franco, Jean-Woudso
10
Johnson City-2
06.82
nwi
1
28
Cometti, Nick
12
Solvay
06.83
nwi
2
29
Hightower, Tayquon
12
Nottingham-1
06.83
nwi
1
30
Nadeau, Arto
12
Moriah
06.83
nwi
3
31
Dorr, Lucas
12
Amsterdam High S
06.86
nwi
2
32
Barriere, Skyler
11
Plattsburgh
06.87
nwi
5
33
Shatah, Matt
11
Williamsville So
06.87
nwi
5
34
Youngs, Mitch
12
Vestal
06.87
nwi
5
35
Dusharm, Brayton
11
Gouverneur Centr
06.93
nwi
4
--
Sapini, Justin
12
Spring Valley
DNS
nwi
5
--
Lawes, Ryheim
12
Liverpool
DNS
nwi
4
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benjamin, Rai
11
Mt Vernon
33.84
1
2
Rose, Richard
11
Boys & Girls
34.31
1
3
Porter, Anton
11
Mt Saint Michael
34.39
1
4
Beram, Trenten
12
Arlington
34.61
1
5
Brown, Izaiah
11
Amsterdam High S
34.82
1
6
Allen, Y'Majesty
12
Huntington
35.35
1
7
Hearst, Byron
11
Greece Arcadia
35.49
1
8
Savage, Ahkiel
12
Newburgh Free
35.60
1
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Benjamin, Rai
11
Mt Vernon
34.72
2
2
Rose, Richard
11
Boys & Girls
34.94
3
3
Beram, Trenten
12
Arlington
34.99
4
4
Allen, Y'Majesty
12
Huntington
35.01
1
6
Porter, Anton
11
Mt Saint Michael
35.06
1
7
Hearst, Byron
11
Greece Arcadia
35.07
3
5
Brown, Izaiah
11
Amsterdam High S
35.10
5
8
Savage, Ahkiel
12
Newburgh Free
35.25
4
9
Poleon, Mergaran
10
Paul Robeson for
35.68
2
10
Johnson, Bryce
12
Half Hollow Hill
35.71
1
11
Santiago, TJ
12
Washingtonville
35.72
3
12
Oni, Semasa
12
Medgar Evers Col
35.81
5
13
Harris, Khari
12
Valley Central
35.99
4
14
Rogers, Calvary
11
Greece Odyssey
36.05
5
15
Smith, Anthony
9
Univ Prep Charte
36.12
4
16
Haughton, Robert
10
Saratoga Springs
36.20
3
17
pierre, richardson
12
Spring Valley
36.22
3
18
Smith, Elijah
12
Sewanhaka
36.86
2
19
Norman, David
12
Xaverian
36.89
1
20
Walas, Avery
12
Commack Dist
36.90
5
21
Schaefer, Matt
12
Williamsville No
36.92
1
22
Lawrence, Nicholas
10
Bishop Loughlin
36.94
2
23
Carroll, Brendan
12
Calhoun
37.17
2
24
Ayoub, Sobaan
11
Saranac Central
37.35
2
25
Ryan, George
11
Iroquois Central
37.49
3
26
Salazar, Nate
11
South Glens Fall
37.51
4
27
Joyce, Liam
10
Dryden
37.85
4
28
Houghtelling, Ricky
11
Elmira South
38.10
5
29
Evans, Davon
12
Corcoran
38.18
5
30
Garcia, Felix
12
Indian River
38.50
1
31
Jennings, Ronald
12
Corcoran
38.68
1
32
Hackett, Lance
12
Saranac Central
40.00
3
--
Sias, Jacob
11
Ogdensburg Free
DNS
2
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Germanakos, Luke
11
Lynbrook
1:21.31
4
2
Murray, Matt
12
Norwich City Sch
1:21.55
4
3
Burton, Jordan
12
Warwick Valley
1:21.80
4
4
Burcham, Jake
12
Half Hollow Hill
1:21.81
4
5
Guerrera, Trevor
12
Sachem East
1:22.04
4
6
Applewhite, Kwasi
12
Samuel J Tilden
1:22.19
4
7
Combs, Alex
12
Cornwall Central
1:23.11
3
8
Peters, Austin
12
Mcquaid Jesuit
1:23.99
4
9
Benn, Jared
11
Suffern
1:24.00
3
10
Clayton, Wesley
12
Averill Park Cen
1:24.18
3
11
Jones, Matthew
12
Valley Stream Ce
1:24.28
2
12
Brower, Jack
12
CBA-Syracuse
1:24.42
2
13
Mighty, Kemarni
10
Clara Barton
1:24.80
4
14
Woodward, Brady
11
Mendon
1:25.09
3
15
Feil, Jon
11
Guilderland
1:25.16
2
16
Raver, Michael
12
Chaminade
1:25.40
3
17
Shah, Veeral
11
Lakeland/Panas
1:25.57
3
18
Green, Brandon
12
Valley Stream So
1:25.58
2
19
Watts, Patrick
11
Pleasantville
1:25.81
3
20
Swarthout, Derek
12
Penfield Central
1:26.29
2
21
DeGraw, Evan
10
Union Springs
1:26.40
2
22
Williams, Wayne
11
Monroe-Woodbury
1:27.16
2
23
Behlmaier, Jack
11
Cheektowaga-2
1:28.20
1
24
Liechty, Justin
11
Saranac Central
1:29.07
1
25
McDonald, Vaughn
10
Trinity School
1:29.23
1
26
Smith, Donovan
12
Ogdensburg Free
1:30.05
1
27
Nichols, Tristan
12
Massena
1:30.29
1
28
Perez, Josh
12
Baldwinsville Ce
1:30.72
2
29
Chang, Luke
12
Collegiate
1:31.31
1
30
Dorritie, Andrew
12
Chaminade
1:32.91
3
31
Dabney, Chris
11
Sweet Home
1:34.14
1
--
Silliman, Shawn
11
Ticonderoga
DNS
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Purdy, Liam
12
North Rockland
2:27.63
3
2
Brannigan, Mike
11
Northport
2:27.70
3
3
Navin, Jay
12
Saratoga Springs
2:27.72
2
4
Asselmeyer, James
11
Arlington
2:28.79
3
5
Moshier, Tom
12
Corning-Painted
2:29.50
3
6
Johnson, Jacob
10
Colonie Central
2:30.15
3
7
Hornberger, TJ
12
Lake Shore Centr
2:32.61
3
8
Coccia, Anthony
12
Sachem North
2:32.96
2
9
Nolan, Gunnar
11
Chaminade
2:33.25
3
10
Howe, Nate
12
Mcquaid Jesuit
2:33.37
2
11
Bah, Mohamed
12
Curtis
2:33.78
2
12
Theiss, Charlie
11
Ward Melville
2:34.10
2
13
Hector, Billy
12
Midwood
2:34.35
3
14
Poursalchi, Scott
11
Roslyn
2:34.92
1
15
Christensen, Alex
12
Liverpool
2:35.09
2
16
Branham, Steven
12
Port Jervis
2:35.32
2
17
Kaufmann, Eliot
12
Xavier
2:35.39
2
18
Boston, Tim
12
Suffern
2:35.45
3
19
Cowen, Alex
12
Great Neck South
2:35.46
1
20
Felice, James
12
Owego Free Acade
2:36.11
2
21
Nathaniel, Nolan
11
Benjamin Banneke
2:38.25
2
22
Kenny, Hugh
12
Polytechnic Prep
2:38.32
1
23
Leclair, Nicholas
11
Liverpool
2:39.11
1
24
Biondi, Steven
12
Pine Bush Centra
2:39.46
1
25
Gay, Jon
10
Westport Central
2:40.82
1
26
Epps, Justin Van
12
CBA-Albany
2:41.82
2
27
Neumaier, Steven
10
Lancaster Centra
2:42.19
1
28
Millisor, Austin
10
Indian River
2:43.69
1
29
Tyrell, Sean
12
Saranac Central
2:44.25
1
30
Wright, Caleb
12
Bishop Loughlin
2:50.34
3
--
Mertens, George
12
Victor Central
DNF
1
--
Ziebold, Will
11
Collegiate
DNS
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gavigan, Luke
11
Tappan Zee
4:11.21
3
2
Burke, James
11
Port Jefferson (
4:11.82
3
3
Burke, Mickey
12
Rush Henrietta S
4:14.76
3
4
Kelly, Sean
12
Chaminade
4:17.04
3
5
Spiezio, Jeremy
11
Greenwich
4:18.07
3
6
Hornberger, TJ
12
Lake Shore Centr
4:19.64
3
7
Pompilj, Marco
11
Collegiate
4:20.03
3
8
Lundy, Conor
10
Fordham Prep
4:20.34
3
9
Meehan, Tom
12
Eastport/Sou
4:20.60
3
10
Flannery, John
12
Bronxville
4:21.91
3
11
Verro, Joe
12
Saratoga Springs
4:24.34
2
12
Whelan, Tim
12
Cheektowaga-2
4:25.79
2
13
Kotran, Josh
12
Packer Collegiat
4:25.98
2
14
Muniz, Benito
11
Carmel
4:26.81
3
15
Jibb, Jack
11
Monroe-Woodbury
4:27.04
2
16
Watts, Mike
12
Islip
4:27.99
2
17
Mccarthy, Dylan
11
Liverpool
4:28.44
1
18
Phillips, Sean
11
Regis
4:29.32
3
19
Neamtu, Nick
10
Webster Thomas
4:29.74
2
20
Wesley, Jack
12
Mendon
4:30.09
2
21
McCarthy, John
12
Corning-Painted
4:30.30
3
22
Buck, Connor
11
Liverpool
4:30.64
1
23
Vecchio, Mike
12
Cornwall Central
4:34.19
2
24
Wilk, Peter
11
Valley Stream No
4:37.00
1
25
Guzman, Juan
11
Wagner
4:37.88
1
26
Gadway, Jeriqho
11
Plattsburgh
4:41.59
2
27
Gay, Jon
10
Westport Central
4:45.97
1
28
Fulk, Kyle
9
Norwood-Norfolk
4:46.67
1
29
Erdman, Jake
12
Gouverneur Centr
4:46.95
1
30
Karson, Jeremy
12
Stuyvesant
4:47.45
2
31
gill, matt
12
Watkins Glen
5:00.75
2
--
Grady, Michael
11
East Meadow
DQ
2
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McGowan, Tim
12
Northport
9:07.80
2
2
Tooker, Aidan
10
Saratoga Springs
9:09.95
2
3
millar, Bryce
11
Fayetteville-Man
9:14.22
2
4
Tucker, Patrick
11
St Anthony's
9:14.97
2
5
Cook, Brian
12
Pearl River
9:17.71
2
6
McGowan, Jack
12
Northport
9:17.96
2
7
Berge', Andrew
12
Fayetteville-Man
9:18.01
2
8
Ryan, Peter
10
Fayetteville-Man
9:21.49
2
9
Huben, Daniel
12
Clarence
9:30.51
1
10
Johnson, Jordan
12
Colonie Central
9:31.20
1
11
Connelly, Daniel
12
Mount Sinai
9:31.86
1
12
Aziz, Mohamed
12
Mckee/Statin Isl
9:33.87
1
13
Ciolkowski, Nick
11
Mcquaid Jesuit
9:34.21
1
14
Ranke, Tyler
12
Hilton Central
9:34.82
1
15
Prunty, Joseph
11
Fordham Prep
9:35.01
2
16
Buckley, Liam
12
Collegiate
9:37.08
1
17
Bell, Noah
12
Bethlehem Centra
9:39.24
1
18
Burks, Alexander
12
Mamaroneck
9:42.94
1
19
Chauvin, Sam
12
Corning-Painted
9:43.46
2
20
Chen, Eric
11
Stuyvesant
9:45.03
1
21
Doyle, Aidan
11
Cornwall Central
9:45.79
2
22
Lane, Kobie
11
Port Jervis
9:46.59
2
23
Chappell, Tim
12
Union Springs
9:50.10
1
24
Hawthorne, Anthony
11
Niagara Falls
9:53.67
1
25
Shodai, Alex
12
Middletown
9:53.83
2
26
Mittleman, Dale
12
Syosset
9:53.87
1
27
Rice, John
11
Xavier
9:56.12
2
28
Josephs, Tim
11
Garden City
9:59.19
1
29
Page, Evan
12
Seton Catholic C
10:06.89
1
30
Acito, Jake
12
North Salem
10:07.55
1
31
Taylor, Giacomo
11
Trinity School
10:10.37
1
32
LePage, Zach
10
Saranac Central
10:21.85
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hebert, Jay
12
Ticonderoga
07.37
nwi
1
2
Gibson, Sidney
11
Monsignor Mc Cla
07.38
nwi
1
3
McFadden, Aaron
11
Wg Oconnell-Copi
07.56
nwi
1
4
Egeli, Alex
12
Batavia Senior
07.57
nwi
1
5
Burns, James
12
Paul D Schreiber
07.69
nwi
1
6
Willis, Devon
12
Schalmont
07.79
nwi
1
7
Wilson, Tarique
11
North Rockland
07.83
nwi
1
8
Etkind, Josh
11
Clarkstown North
07.84
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Hebert, Jay
12
Ticonderoga
07.44
nwi
1
3
Gibson, Sidney
11
Monsignor Mc Cla
07.54
nwi
1
5
Egeli, Alex
12
Batavia Senior
07.62
nwi
1
2
McFadden, Aaron
11
Wg Oconnell-Copi
07.64
nwi
2
4
Burns, James
12
Paul D Schreiber
07.73
nwi
2
6
Etkind, Josh
11
Clarkstown North
07.80
nwi
2
7
Willis, Devon
12
Schalmont
07.81
nwi
2
8
Wilson, Tarique
11
North Rockland
07.84
nwi
1
9
Deslandes, Powel
11
Sheepshead Bay
07.84
nwi
2
10
Outing, Micheal
11
Farmingdale
07.85
nwi
2
11
Joseph, Axel
12
Sheepshead Bay
07.88
nwi
2
12
Gordon, Kevaughn
11
Dewitt Clinton
07.88
nwi
1
13
Payton, Spencer
10
Longwood
07.91
nwi
1
14
Chimezie, Sam
11
Half Hollow Hill
07.94
nwi
2
15
Barton, Matt
11
Victor Central
07.97
nwi
1
--
Matera, Thomas
12
Fordham Prep
DNS
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hebert, Jay
12
Ticonderoga
07.56
nwi
1
2
McFadden, Aaron
11
Wg Oconnell-Copi
07.65
nwi
5
3
Willis, Devon
12
Schalmont
07.67
nwi
2
4
Egeli, Alex
12
Batavia Senior
07.68
nwi
4
5
Gibson, Sidney
11
Monsignor Mc Cla
07.71
nwi
3
6
Burns, James
12
Paul D Schreiber
07.74
nwi
2
11
Deslandes, Powel
11
Sheepshead Bay
07.77
nwi
2
7
Etkind, Josh
11
Clarkstown North
07.84
nwi
5
8
Gordon, Kevaughn
11
Dewitt Clinton
07.86
nwi
1
9
Matera, Thomas
12
Fordham Prep
07.88
nwi
3
10
Joseph, Axel
12
Sheepshead Bay
07.91
nwi
4
12
Payton, Spencer
10
Longwood
07.93
nwi
4
13
Wilson, Tarique
11
North Rockland
07.94
nwi
4
14
Outing, Micheal
11
Farmingdale
07.95
nwi
2
15
Chimezie, Sam
11
Half Hollow Hill
07.96
nwi
5
16
Barton, Matt
11
Victor Central
07.96
nwi
5
17
Morris, Michael Jordan
11
Amherst Central
07.97
nwi
1
18
Gerhardt, Nate
11
Cobleskill Richm
07.97
nwi
3
19
Murphy, Chris
11
Vestal
07.99
nwi
4
20
Elia, Danny
11
Sleepy Hollow
07.99
nwi
2
21
Austen, Morgan
12
Cicero-North Syr
08.06
nwi
3
22
Morel, Pablo
12
Fordham Prep
08.07
nwi
1
23
Girardi, Peter
12
Cicero-North Syr
08.12
nwi
5
24
Hunt, Dylan
11
Vestal
08.13
nwi
3
25
Briggs, Walter
12
Kingston
08.15
nwi
4
26
Stein, Branden
12
Washingtonville
08.19
nwi
2
27
Duhaney, Christopher
10
Uniondale
08.20
nwi
1
28
Silliman, Shawn
11
Ticonderoga
08.27
nwi
5
29
Levison, Connor
12
Norwood-Norfolk
08.39
nwi
3
30
Warner, Kaylin
11
Polytechnic Prep
08.43
nwi
1
31
Spikes, Daquane
12
Sweet Home
08.68
nwi
3
32
Mook, Ian
12
Hackley
08.94
nwi
4
--
Ohlson, DJ
12
Alexander Centra
FS
nwi
1
--
Clark, Peter
12
Potsdam Central
DNF
nwi
2
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Outing
,
Tristano
,
Fratto
,
Bellacos
Farmingdale
1:33.02
1
2
Payton
,
Gradney
,
Reddick
,
Watkins
Longwood
1:33.82
1
3
Archibol
,
Small
,
Scarpitt
,
Shomari
Holy Trinity
1:34.44
1
4
Barnette
,
Strauss
,
Young
,
Kimmey
Bethlehem Centra
1:35.52
1
5
Doughert
,
Proper
,
Brognano
,
Reed
Rome Free Academ
1:35.62
1
6
Barry
,
Noble
,
Presley
,
Moore
Greece Olympia
1:36.01
1
7
McPeak
,
Judson
,
Seymour
,
Houghtel
Elmira South
1:36.04
1
8
Caamano
,
Robertso
,
Stone
,
Coleman
Potsdam Central
1:42.21
1
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Barry
,
Noble
,
Presley
,
Moore
Greece Olympia
1:33.05
2
3
Outing
,
Tristano
,
Fratto
,
Bellacos
Farmingdale
1:34.47
2
2
Archibol
,
Small
,
Scarpitt
,
Shomari
Holy Trinity
1:34.65
1
5
Barnette
,
Strauss
,
Young
,
Kimmey
Bethlehem Centra
1:34.71
2
6
Doughert
,
Proper
,
Brognano
,
Reed
Rome Free Academ
1:35.04
2
4
Payton
,
Gradney
,
Reddick
,
Watkins
Longwood
1:35.10
1
7
McPeak
,
Judson
,
Seymour
,
Houghtel
Elmira South
1:35.96
1
8
Clark
,
Robertso
,
Stone
,
Coleman
Potsdam Central
1:37.24
2
9
Ebron
,
Wilson
,
Williams
,
Cooper
Monroe-Woodbury
1:38.50
2
10
Hebert
,
Granger
,
Granger
,
Moser
Ticonderoga
1:39.29
1
11
Tapia
,
Tapia
,
Beaver
,
Serrano
Jamestown
1:39.64
1
12
Butcher
,
Jones
,
Best
,
Oni
Medgar Evers Col
1:42.89
1
13
Parker
,
Ansel
,
Messineo
,
Osse
Friends Seminary
1:42.98
2
--
Pierre-L
,
Pierre
,
Webb
,
Toupuiss
Spring Valley
DQ
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Nelson
,
Pierre
,
Santelli
,
Montague
St Anthony's
3:23.70
1
2
Atkinson
,
White
,
Bastien
,
Harris
Baldwin
3:29.56
1
3
Bretton
,
Wilson
,
Purdy
,
Echefu
North Rockland
3:32.29
1
4
Baptiste
,
Applewhi
,
Clarke
,
John
Samuel J Tilden
3:33.23
1
5
Hilt
,
Russell
,
Austen
,
Girardi
Cicero-North Syr
3:34.07
1
6
Hemmingw
,
Barton
,
Mertens
,
Hall
Victor Central
3:35.02
1
7
Graveley
,
Druziak
,
Gallup
,
Gallup
Amsterdam High S
3:40.15
1
--
Burton
,
Reilly
,
Kelly
,
Burley
Warwick Valley
DQ
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Nelson
,
Pierre
,
Santelli
,
Montague
St Anthony's
3:25.69
2
3
Baptiste
,
Applewhi
,
Clarke
,
John
Samuel J Tilden
3:27.86
2
5
Graveley
,
Druziak
,
Gallup
,
Brown
Amsterdam High S
3:30.22
2
2
Maggiolo
,
Reilly
,
Kelly
,
Grace
Warwick Valley
3:31.71
1
6
Hilt
,
Russell
,
Austen
,
Girardi
Cicero-North Syr
3:31.83
2
4
Atkinson
,
White
,
Felix
,
Harris
Baldwin
3:32.41
1
7
Hemmingw
,
Barton
,
Mertens
,
Hall
Victor Central
3:33.27
1
8
Bretton
,
Wilson
,
Domond
,
Echefu
North Rockland
3:33.50
1
9
Ruffner
,
Schlum
,
Velletta
,
Neumaier
Lancaster Centra
3:35.00
1
10
Arias
,
Caballer
,
Daniels
,
Joseph
Binghamton
3:43.10
1
11
Bouchard
,
Sias
,
Smith
,
Richards
Ogdensburg Free
3:47.60
1
--
Glover
,
Linbrunn
,
Abdul-Sa
,
Malik
Longwood
FS
2
--
Ayoub
,
Hackett
,
Bernardi
,
Liechty
Saranac Central
DNF
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kelly
,
Dorritie
,
Nolan
,
Slattery
Chaminade
7:55.80
1
2
Sheerin
,
Depinto
,
Italiano
,
Nwana
Syosset
7:57.82
1
3
Pacelli
,
Senius
,
Grace
,
Halligan
Warwick Valley
7:59.36
1
4
Morrison
,
Wimmers
,
Lotocky
,
Asselmey
Arlington
8:06.94
1
5
Castello
,
Egbunam
,
Zolotare
,
Hector
Midwood
8:10.51
1
6
Abbott
,
Millar
,
Barber
,
Berge'
Fayetteville-Man
8:10.79
1
7
Kirsty
,
McGuinne
,
Rabideau
,
Short
Burnt Hills-Ball
8:11.55
1
8
Yuhas
,
Abdurahi
,
Burke
,
Slattery
Rush Henrietta S
8:11.76
1
9
McGowan
,
McGowan
,
Sullivan
,
Branniga
Northport
8:12.00
1
10
Daddario
,
Nowak
,
Ciminell
,
Rabold
Sweet Home
8:13.21
1
11
Moore
,
Moshier
,
Chauvin
,
Winningh
Corning-Painted
8:21.23
1
12
Buckley
,
Farley
,
Ratsimba
,
Pompilj
Collegiate
8:28.27
1
13
Tyrell
,
Liechty
,
Dashnaw
,
Madden
Saranac Central
9:02.90
1
14
Garcia
,
Millisor
,
Sullivan
,
Godin
Indian River
9:15.05
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bonhurst, Benjamin
12
Smithtown West
63-07.25
(19.39m)
1
2
Favors, Eric
11
North Rockland
63-00.50
(19.22m)
1
3
Patterson, Devon
12
Williamsville So
62-09.75
(19.15m)
1
4
Russell, Dennis
12
Longwood
59-11.00
(18.26m)
1
5
Murphy, Corey
12
Longwood
59-09.25
(18.22m)
1
6
DeYoung, Anthony
12
Lancaster Centra
58-00.00
(17.68m)
1
7
Efekoro, Oghenakpob
12
Forest Hills
57-10.50
(17.64m)
1
8
Hillis, Dawson
12
Orchard Park
55-08.50
(16.98m)
1
9
Akinniyi, Bamidele
12
Webster Schroede
55-00.50
(16.78m)
1
10
Alder, Robert
12
Rome Free Academ
54-10.25
(16.72m)
1
11
Vazquez, Jaelen
11
Cardinal Hayes
53-07.00
(16.33m)
1
12
Thorington, Don
12
Cobleskill Richm
50-04.25
(15.35m)
1
13
Menocal, Gustave
12
Fordham Prep
49-06.50
(15.10m)
1
14
John, Putnam
11
Massapequa
48-05.50
(14.77m)
1
15
Johnson, Christian
11
Victor Central
48-04.50
(14.74m)
1
16
Sander, Nate
11
Warwick Valley
48-03.75
(14.73m)
1
17
Rainey, Trevon
12
Monticello
47-09.50
(14.57m)
1
18
Presthus, Anders
12
Lansing
47-05.50
(14.47m)
1
19
Foley, Harrison
12
North Rockland
46-11.75
(14.32m)
1
20
Bell, Geoffrey
12
Liverpool
46-09.00
(14.25m)
1
21
Santoro, Antony
12
South Glens Fall
45-03.25
(13.80m)
1
22
Stanco, Joseph
12
Island Trees
44-03.75
(13.51m)
1
23
Gordon, Romario
12
Harry S Truman
40-06.50
(12.36m)
1
24
Russell, Colby
11
Saranac Central
40-06.00
(12.34m)
1
25
Leiblich, Harry
12
Hackley
40-05.00
(12.32m)
1
26
Spicer, Seth
12
Corning-Painted
40-02.75
(12.26m)
1
27
Prespare, Alex
12
Gouverneur Centr
38-11.75
(11.88m)
1
28
Liscum, Matt
12
Potsdam Central
37-09.50
(11.52m)
1
29
McLoughlin, Zechariah
11
Ticonderoga
35-10.25
(10.93m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ohlson, DJ
12
Alexander Centra
6-09.00
(2.06m)
1
2
Richardson, Brandon
12
Monroe-Woodbury
6-08.00
(2.03m)
1
3
Okon, Thaddeus
12
Clarence
6-07.00
(2.01m)
1
4
Hightower, Tayquon
12
Nottingham-1
6-06.00
(1.98m)
1
5
Przybocki, Matthew
11
John S. Burke Ca
6-04.00
(1.93m)
1
6
Brown, James
12
Beacon
6-04.00
(1.93m)
1
6
Ladouceur, Alexander
12
Smithtown West
6-04.00
(1.93m)
1
8
Stokes, Charles
12
Corcoran
6-04.00
(1.93m)
1
9
Sicari, Justin
12
Monsignor Farrel
6-04.00
(1.93m)
1
10
Rivera, Tyler
12
Chatham
6-02.00
(1.88m)
1
11
Taylor, Najee
12
Clarkstown South
6-02.00
(1.88m)
1
12
Short, Bryan
12
Greece Arcadia
6-02.00
(1.88m)
1
13
Synenki, Riley
12
West Canada Vall
6-00.00
(1.83m)
1
14
Chin, Natawi
12
Evander Childs
6-00.00
(1.83m)
1
14
Ramsay, Chevon
11
Dewitt Clinton
6-00.00
(1.83m)
1
16
Carroll, Edmund
11
St Anthony's
6-00.00
(1.83m)
1
16
Bickmore, Harrison
11
Guilderland
6-00.00
(1.83m)
1
16
Hozmacher, Tommy
12
Calhoun
6-00.00
(1.83m)
1
16
Riley, Justin
12
Valley Stream Ce
6-00.00
(1.83m)
1
--
Sullivan, Jordan
12
Miller Place
NH
(--)
1
--
Hubeny, Tyler
10
Union-Endicott
NH
(--)
1
--
Shamenda, Josh
11
Williamsville So
NH
(--)
1
--
Robinson, Mat
12
Oneonta
NH
(--)
1
--
Gravell, Abe
12
Franklin Academy
NH
(--)
1
--
Grizzuto, Joe
11
Ogdensburg Free
NH
(--)
1
--
Kneussle, Ryan
12
Saranac Central
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Egotanda, Mike
12
Vestal
22-11.75
(7.00m)
nwi
1
2
Grey, Rayvon
10
Beacon
22-11.50
(7.00m)
nwi
1
3
Burley, Casey
12
Warwick Valley
22-08.00
(6.91m)
nwi
1
4
VanMarter, Mark
12
Liverpool
22-07.00
(6.88m)
nwi
1
5
Jones, Dawan
12
Tapestry
21-10.50
(6.67m)
nwi
1
6
Allwood, Nickino
12
Medgar Evers Col
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
7
Hart, Greg
12
West Seneca West
21-08.75
(6.62m)
nwi
1
8
Reddick, Gleen
12
Longwood
21-08.25
(6.61m)
nwi
1
9
Davis, Terrel
10
Beacon
21-06.00
(6.55m)
nwi
1
10
Garfield, Daekwan
11
Edison Technical
21-04.75
(6.52m)
nwi
1
11
Mattis, Stephawn
12
Prospect Heights
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
12
Siracusa, Alex
11
Churchville-Chil
21-01.50
(6.44m)
nwi
1
13
Sainnoval, Malik
11
Brentwood
20-11.50
(6.39m)
nwi
1
14
Seaton, James
11
Polytechnic Prep
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
15
Rose, Dejean
10
Cambria Heights
20-08.00
(6.30m)
nwi
1
16
Ciriacks, Callahan
11
Xavier
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
17
Gallup, Julian
12
Amsterdam High S
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
18
Granger, Jarryn
12
Ticonderoga
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
19
Verrier, Reginald
11
Chaminade
20-00.25
(6.10m)
nwi
1
20
Maggiolo, Colin
11
Warwick Valley
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
21
Dais, Mustafaa
12
Hackley
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
22
Quintilliani, Sebastian
11
Ogdensburg Free
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
23
Pierre, Jude
11
Farmingdale
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
24
Jean-Franco, Jean-Woudso
10
Johnson City-2
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
25
Su, Matthew
10
Jericho
18-11.25
(5.77m)
nwi
1
26
Brush, Andrew
12
Massena
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
27
Boyd, Wesley
12
Saranac Central
18-05.50
(5.63m)
nwi
1
--
Soto, Mark
12
Schenectady
FOUL
(--)
nwi
1
--
Taylor, Dayshaun
12
Longwood
DNS
(--)
nwi
1
--
Lawes, Ryheim
12
Liverpool
DNS
(--)
nwi
1
--
Tella, Tobi
10
Mcquaid Jesuit
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Darrel
12
Monroe-Woodbury
48-08.75
(14.85m)
nwi
1
2
Willis, Devon
12
Schalmont
47-07.00
(14.50m)
nwi
1
3
Lovelace, Jared
11
Archbishop Mollo
47-04.25
(14.43m)
nwi
1
4
Buckmire, Omari
12
Bay Shore
46-11.75
(14.32m)
nwi
1
5
Shih, Jimmy
11
Webster Schroede
46-03.25
(14.10m)
nwi
1
6
Greenberg, Brian
12
Bethlehem Centra
45-11.00
(14.00m)
nwi
1
7
Forde, Ronel
10
Shaker
45-08.25
(13.93m)
nwi
1
8
Assibey-Bonsu, Micah
12
Central Islip
45-05.00
(13.84m)
nwi
1
9
Allwood, Nickino
12
Medgar Evers Col
44-02.75
(13.48m)
nwi
1
10
Jones, Dawan
12
Tapestry
44-02.50
(13.47m)
nwi
1
11
Bastien, Pascal
12
Baldwin
43-08.50
(13.32m)
nwi
1
12
Dillard, Da'Darrius
11
Edison Technical
43-08.25
(13.32m)
nwi
1
13
Lambert, Charles
10
Xavier
43-00.50
(13.12m)
nwi
1
14
Riley, Nigel
12
Longwood
43-00.00
(13.11m)
nwi
1
15
Synenki, Riley
12
West Canada Vall
42-11.50
(13.09m)
nwi
1
16
Gooding, Michael
12
Midwood
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
17
Butler, Justin
11
Univ Prep Charte
42-10.50
(13.07m)
nwi
1
18
Verrier, Reginald
11
Chaminade
42-08.50
(13.02m)
nwi
1
19
Egotanda, Mike
12
Vestal
42-05.75
(12.95m)
nwi
1
20
Burley, Casey
12
Warwick Valley
42-05.25
(12.93m)
nwi
1
21
Civilette, Matt
11
Fredonia
42-01.50
(12.84m)
nwi
1
22
White, Chris
11
Middletown
41-11.75
(12.80m)
nwi
1
23
Grey, Rayvon
10
Beacon
41-11.50
(12.79m)
nwi
1
24
Koanda, Mohamed
12
Taft Ed Campus
41-08.75
(12.72m)
nwi
1
25
Zabala, Andrew
12
Island Trees
41-08.50
(12.71m)
nwi
1
26
Seaton, James
11
Polytechnic Prep
41-07.50
(12.69m)
nwi
1
27
Harden, Daniel
10
Marathon
40-09.00
(12.42m)
nwi
1
28
Dais, Mustafaa
12
Hackley
40-05.25
(12.33m)
nwi
1
29
Granger, Jarryn
12
Ticonderoga
40-01.50
(12.23m)
nwi
1
30
Robertson, O'Den
12
Potsdam Central
39-07.50
(12.08m)
nwi
1
31
Reed, Josh
12
Rome Free Academ
39-03.75
(11.98m)
nwi
1
32
Bouchard, Taylor
12
Ogdensburg Free
38-02.00
(11.63m)
nwi
1
33
Fink, Mitchell
10
Saranac Central
37-00.50
(11.29m)
nwi
1
--
Sapini, Justin
12
Spring Valley
DNS
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Uckermark, Todd
12
Warwick Valley
16-00.00
(4.88m)
1
2
Dibona, Derek
11
Warwick Valley
15-06.00
(4.72m)
1
3
Deutmeyer, James
12
Fordham Prep
15-00.00
(4.57m)
1
4
Kollmer, Charlie
12
Mount Sinai
14-06.00
(4.42m)
1
5
Curran, Max
12
Williamson Centr
14-03.00
(4.34m)
1
6
Jordan, Max
11
Lansing
14-03.00
(4.34m)
1
7
Crispi, Joe
12
Monsignor Farrel
14-03.00
(4.34m)
1
8
Bland, Dylan
12
Lansing
14-00.00
(4.27m)
1
10
Liebmann, Zach
12
Jamesville De Wi
13-06.00
(4.11m)
1
11
Palmisano, Kevin
11
Canandaigua
13-06.00
(4.11m)
1
12
Koch, Trevor
11
Frontier
13-06.00
(4.11m)
1
9
Yavorka, Thoms
12
Mount Sinai
13-06.00
(4.11m)
1
13
Park, Ryan
12
Fonda-Fultonvill
13-00.00
(3.96m)
1
14
Willson, Josh
11
Sweet Home
13-00.00
(3.96m)
1
15
Faber, Nick
12
Greece Olympia
13-00.00
(3.96m)
1
16
Martello, Michael
12
Somers
13-00.00
(3.96m)
1
17
Zapata, Richard
12
Farmingdale
12-06.00
(3.81m)
1
18
Conboy, Tom
10
Saratoga Springs
12-06.00
(3.81m)
1
19
Budka, Michael
11
Gloversville
12-00.00
(3.66m)
1
20
Mattera, Jesse
12
West Islip
12-00.00
(3.66m)
1
20
Adekoya, Rahman
12
John F Kennedy
12-00.00
(3.66m)
1
20
Miller, Aidan
10
Pearl River
12-00.00
(3.66m)
1
--
Louis, Reggie St.
12
New Rochelle
NH
(--)
1
--
Kaminsky, Jesse
11
Hunter College H
NH
(--)
1
--
Cunha, Rui
12
East Meadow
NH
(--)
1
--
Moynihan, Caiden
12
East Syracuse Mi
NH
(--)
1
--
Wheatley, Jahkeem
11
Iona Preparatory
NH
(--)
1
--
Fountain, Travis
12
Monroe-Woodbury
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thompson, Brenessa
11
Medgar Evers Col
07.04
nwi
1
2
Grazen, Ashley
10
Lancaster Centra
07.14
nwi
1
3
Leto, Alyssa
11
Sachem North
07.17
nwi
1
4
Burroughs, Catarra
12
Wilson Magnet
07.20
nwi
1
5
Golden, Zola
11
Arlington
07.20
nwi
1
6
Desire, Loundy
12
Martin Van Buren
07.28
nwi
1
7
Batiste, Janel
11
Alexander Hamilt
07.38
nwi
1
8
Dodrill, Nicole
10
North Rockland
07.46
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Grazen, Ashley
10
Lancaster Centra
07.15
nwi
2
2
Golden, Zola
11
Arlington
07.16
nwi
1
3
Thompson, Brenessa
11
Medgar Evers Col
07.18
nwi
2
5
Leto, Alyssa
11
Sachem North
07.21
nwi
2
6
Burroughs, Catarra
12
Wilson Magnet
07.24
nwi
2
4
Desire, Loundy
12
Martin Van Buren
07.29
nwi
1
7
Dodrill, Nicole
10
North Rockland
07.35
nwi
1
8
Batiste, Janel
11
Alexander Hamilt
07.36
nwi
2
9
Schug, Anna
10
CBA-Syracuse
07.36
nwi
1
10
Snyder, Halie
12
Moriah
07.38
nwi
1
11
Yatsko, Abbey
10
Dryden
07.40
nwi
2
12
Coleman, Jahari
10
Albany
07.40
nwi
1
13
Jeffers, Aleisha
12
Uniondale
07.44
nwi
1
14
Adegoke, Yejide
11
Middle Country
07.47
nwi
1
15
Hazzard, Kenisha
10
South Shore
07.52
nwi
2
--
June, Melissa
12
St Anthony's
FS
nwi
2
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Golden, Zola
11
Arlington
07.19
nwi
3
2
Thompson, Brenessa
11
Medgar Evers Col
07.20
nwi
1
6
Burroughs, Catarra
12
Wilson Magnet
07.22
nwi
1
3
Grazen, Ashley
10
Lancaster Centra
07.23
nwi
5
7
Leto, Alyssa
11
Sachem North
07.27
nwi
5
4
Coleman, Jahari
10
Albany
07.32
nwi
2
5
Desire, Loundy
12
Martin Van Buren
07.34
nwi
4
8
Snyder, Halie
12
Moriah
07.36
nwi
4
9
Schug, Anna
10
CBA-Syracuse
07.37
nwi
3
11
Batiste, Janel
11
Alexander Hamilt
07.38
nwi
1
12
Dodrill, Nicole
10
North Rockland
07.39
nwi
3
10
Hazzard, Kenisha
10
South Shore
07.45
nwi
2
13
Jeffers, Aleisha
12
Uniondale
07.45
nwi
2
14
June, Melissa
12
St Anthony's
07.46
nwi
2
15
Yatsko, Abbey
10
Dryden
07.47
nwi
1
16
Adegoke, Yejide
11
Middle Country
07.47
nwi
5
17
Symns, Keyshanna
11
Longwood
07.47
nwi
3
18
Haskins, Keisha
11
Valley Stream Ce
07.48
nwi
2
19
Monds, Tatianna
11
Westhill
07.48
nwi
5
20
Howard, Jasmine
12
Binghamton
07.50
nwi
5
21
Mazur, Allison
11
Lancaster Centra
07.57
nwi
4
22
Frank, Abby
9
Penfield Central
07.58
nwi
4
23
Penna, Jessica
12
St Anthony's
07.63
nwi
4
24
Robinson, Olivia
11
Brockport Centra
07.64
nwi
3
25
Allen, Shasche
12
Spackenkill
07.65
nwi
1
26
Plympton, Elisabeth
10
Beekmantown Cent
07.70
nwi
2
27
Williams, Rochelle
11
Middletown
07.71
nwi
4
28
Vasquez, Alisa
10
Washingtonville
07.74
nwi
5
29
Ventra, Olivia
11
Saratoga Springs
07.76
nwi
3
30
Khanna, Simran
11
United Nations I
07.77
nwi
1
31
Gaddy, Isis
9
United Nations I
07.84
nwi
3
32
Collins, Emma
11
Canton Central (
07.92
nwi
1
33
Olin, Claire
12
Canton Central (
07.92
nwi
2
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Darius, Symone
10
New Rochelle
38.90
1
2
Crawford, Amanda
10
Paul Robeson for
39.86
1
3
Baker, D'Jai
10
North Babylon
40.02
1
4
Snyder, Halie
12
Moriah
40.40
1
5
Akinpelu, Oreoluwa
11
Liverpool
40.65
1
6
Williams, Patrice
11
Corcoran
41.19
1
7
Davis, Jasmine
11
Hauppauge
41.44
1
8
Pastor, Skylar
11
Altmar-P-William
41.55
1
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Darius, Symone
10
New Rochelle
39.83
2
2
Baker, D'Jai
10
North Babylon
40.35
5
3
Crawford, Amanda
10
Paul Robeson for
40.64
3
6
Snyder, Halie
12
Moriah
40.73
3
4
Akinpelu, Oreoluwa
11
Liverpool
40.96
4
7
Pastor, Skylar
11
Altmar-P-William
41.19
2
5
Williams, Patrice
11
Corcoran
41.22
1
8
Davis, Jasmine
11
Hauppauge
41.35
5
9
Rivera, J Renda
12
Curtis
41.42
2
10
Allen, Shasche
12
Spackenkill
41.60
2
11
Ware, Terionna
11
Sweet Home
41.62
3
12
Lee, Kiana
11
Irvington
41.65
4
13
Yatsko, Abbey
10
Dryden
41.67
1
14
Henry, Jonel
12
Middletown
41.68
4
15
Lorefice, Lauren
11
Westhampton
41.82
4
16
Burroughs, Catarra
12
Wilson Magnet
42.07
5
17
Kelly, Mikeisha
11
Colonie Central
42.28
3
18
Golden, Zola
11
Arlington
42.28
1
19
Stewart, Ericka
11
Niskayuna
42.30
4
20
Kenny, Mary Kate
11
Sacred Heart Aca
42.36
1
21
Wakefield, Joshane
11
Holy Child
42.45
3
22
Gadson, Tatyana
12
Hempstead
42.61
2
23
Boerke, Jenn
12
Washingtonville
42.88
4
24
Villemaire, Kallie
11
Beekmantown Cent
42.97
1
25
Ikpot, Emem
11
Our Lady of
43.03
1
26
Garvin, Sarah
9
Jamestown
43.30
2
27
Stiker, Emily
12
Corning-Painted
43.44
5
28
Bowers, Luana
11
Cardinal Spellma
43.46
5
29
Aguiar, Jenny
11
Paul D Schreiber
43.62
3
30
Obi, Prisca
12
Spence
43.91
1
31
Dreschel, Maddie
11
Potsdam Central
44.69
2
32
Hayes, Brianna
12
Norwood-Norfolk
46.01
3
--
Strunkey, Ariel
11
Taft Ed Campus
DNS
5
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gallagher, Emma
11
Garden City
1:34.91
4
2
Watson, Ceara
11
Rush Henrietta S
1:35.33
4
3
Wilsonjones, Yazmin
12
Port Richmond
1:35.49
4
4
Taylor, Candace
12
Friends Academy
1:36.84
4
5
Dolgos, Alexa
11
Island Trees
1:37.02
3
6
Rauls, Shari
10
Mamaroneck
1:37.27
4
7
Bond, Rebekah
12
Franklin Academy
1:37.57
2
8
Kirkpatrick, Shaniqua
11
Benjamin Cardozo
1:37.88
4
9
Dionisio, Becky
12
Middletown
1:38.47
3
10
O'Neill, Emily
10
St Anthony's
1:38.94
3
11
Jenney, Lauren
12
Iroquois Central
1:39.19
2
12
Lavallee, Kristen
12
St John The Bapt
1:39.48
3
13
Grant, Shanee
12
Fashion Industri
1:39.54
4
14
Decker, Jillian
11
Cornwall Central
1:39.94
3
15
Kaminski, Kirsten
11
Colonie Central
1:40.17
3
16
Boyle, Shannon
9
St Anthony's
1:40.58
3
17
Cibuls, Kathleen
10
Bayport Blue Poi
1:41.36
4
18
Hanna, Annie
9
Sutherland
1:41.90
2
19
McFall, Kylie
11
Arlington
1:42.04
3
20
DeWald, Emily
12
Niskayuna
1:42.19
2
21
Goble, Samantha
12
Waverly Senior
1:42.72
2
22
Greaves, Melissa
10
Harborfields
1:42.81
2
23
Mewes, Cathi
10
Elmira South
1:43.31
2
24
Obi, Prisca
12
Spence
1:43.39
1
25
Dawson, Josette
12
Amherst Central
1:43.69
1
26
Auchmoody, Jade
12
Homer
1:43.87
2
27
Deshaies, Claire
10
Plattsburgh
1:43.98
1
28
DelRossi, Gemma
12
Canton Central (
1:44.10
1
29
Norris, Jilliann
10
Cicero-North Syr
1:44.90
1
30
Pearce, Jinjer
10
Rye Country Day
1:45.49
1
31
Blockson, Lexi
11
Saranac Central
1:52.00
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaskot, Erin
12
Tappan Zee
2:54.62
3
2
Fray, Jasmine
11
Kellenberg
2:54.69
3
3
Rothaker, Janelle
11
Burnt Hills-Ball
2:58.54
3
4
Hardie, Sarah
12
Elwood-John H Gl
2:59.23
3
5
Peterman, Sam
9
Sweet Home
2:59.56
2
6
Triller, Leah
12
Academy Of The H
2:59.78
3
7
Watson, Sammy
9
Rush Henrietta S
2:59.79
3
8
DelRossi, Rebecca
12
Canton Central (
3:00.22
2
9
Ginley, Darby
12
Warwick Valley
3:00.35
3
10
Garn, Rachel
12
Marcellus Centra
3:01.05
2
11
Feinberg, Joelle
12
Paul D Schreiber
3:01.24
2
12
Borriello, Kristen
12
Valley Central
3:01.64
3
13
Ogindo, Chelsea
10
Peekskill
3:01.86
3
14
Devore, Katie
10
Mamaroneck
3:02.54
3
15
Endres, Erin
10
St John The Bapt
3:02.84
2
16
Muklebust, Alesia
12
Ward Melville
3:04.49
2
17
Gallagher, Morgan
12
Corning-Painted
3:04.89
2
18
Barger, Mary
11
Mendon
3:05.61
2
19
Ustanik, Maddie
11
Corning-Painted
3:06.23
2
20
Chewning-Kulick, Morgan
10
Liverpool
3:06.34
1
21
Mahoney, Amelia
9
Saratoga Springs
3:06.42
2
22
Ashley, Khiere
11
Elmira South
3:06.84
1
23
Gordon, Megan
9
Wantagh
3:07.90
1
24
Caltagirone, Megan
10
Holland-2
3:08.21
1
25
Leta, Ashley
12
Seton Catholic C
3:08.50
1
26
Jurew, Anna
11
Nightingale-Bamf
3:08.51
1
27
Grossman, Jamie
11
Harborfields
3:09.83
2
28
Ricalton, Maria
10
Canton Central (
3:10.37
1
29
Pettit, Emma
10
Trinity School
3:14.66
1
30
Sutherland, Ariela
12
Health Professio
3:17.56
1
31
Cerne, Abby
11
Saranac Central
3:30.61
1
--
Demeo, Angelique
12
Tottenville
DNS
2
Womens 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Guevara, Tiana
12
Miller Place
4:35.42
2
2
Leff, Laura
12
West Genesee Sen
4:35.50
2
3
avery, annika
11
Fayetteville-Man
4:35.82
2
4
Duca, Paige
11
Sacred Heart Aca
4:37.57
2
5
Chapey, Lauren
10
Mamaroneck
4:39.01
2
6
Cooper, Alex
11
Rush Henrietta S
4:41.54
2
7
Beroutsos, Carolina
11
Nightingale-Bamf
4:42.24
2
8
Flower, Julia
10
Schalmont
4:46.65
2
9
Mackay, Emily
10
Union-Endicott
4:49.76
1
10
Butler, Katie
11
Corning-Painted
4:49.81
1
11
Hayes, Kelly
12
Pearl River
4:50.05
2
12
Boylan, Beatrice
11
Cornwall Central
4:50.16
1
13
Scheck, Emily
9
Webster Schroede
4:51.42
1
14
Harouche, Isabelle
11
Cold Spring Harb
4:51.78
1
15
Smith, Estela
11
Saratoga Springs
4:52.15
2
16
Pierce, Laura
12
Canton Central (
4:53.00
2
17
Ayres, Kassidy
11
Tappan Zee
4:53.31
2
18
McCormack, Kate
11
St John The Bapt
4:53.74
2
19
Decicco, Alexandra
10
Sachem East
4:55.40
1
20
Scott, Cassidy
11
Canton Central (
4:57.10
1
21
Bova, Sydney
12
Frontier
4:57.62
1
22
Caltagirone, Megan
10
Holland-2
4:57.81
1
23
Villemaire, Kirsten
8
Beekmantown Cent
5:02.31
1
24
Sherwoodcaballe, Lorna
12
Fiorello Laguard
5:02.76
1
25
Gerland, Jennifer
11
Garden City
5:03.24
1
26
Scalici, Maria
12
Wagner
5:10.33
1
27
Pettit, Emma
10
Trinity School
5:19.04
1
28
Clemons, Lia
8
Peru Central
5:40.29
1
--
Frontera, Gianna
12
Newburgh Free
DNS
2
Womens 1500m Race Walk
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Michta, Katie
12
Sachem North
6:49.44
2
2
Kluepfel, Alexa
12
Elwood-John H Gl
7:06.67
2
3
Farmer, Monika
11
Connetquot
7:08.57
2
4
Podlaski, Meaghan
11
Colonie Central
7:09.03
2
5
McConville, Allison
12
Valley Stream No
7:12.22
2
6
Garcia, Maria
10
North Rockland
7:12.52
2
7
Miale, Katie
11
Monroe-Woodbury
7:20.45
1
8
Gorecki, Maria
12
Somers
7:21.12
2
9
Lozano, Loren
12
Valley Central
7:21.15
1
10
Farrell, Brenna
11
Clarkstown South
7:22.97
2
11
Wittlin, Rebecca
11
Mendon
7:23.35
2
12
Kasparsons, Alina
9
Monroe-Woodbury
7:26.36
1
13
Barrett, Kelsey
11
Lancaster Centra
7:31.13
1
14
LaBorde, Monica
12
Our Lady of
7:31.96
2
15
Leggett, Sagan
11
Ichabod Crane Ce
7:34.95
2
16
Dubissette, Yasmin
12
Valley Stream No
7:46.50
1
17
Race, Jen
12
General Douglas
7:51.41
1
18
Mahin, Sophia
12
Townsend Harris
7:53.77
1
19
Ksiazek, Taylor
12
West Seneca West
8:07.79
1
20
Szela, Jessica
12
Mckee/Statin Isl
8:22.09
1
21
Hughes, Natalie
11
Elmira South
8:32.86
1
22
Vaughan, Jackie
12
Corning-Painted
8:34.41
1
--
Harbol, Olivia
11
Palmyra-Macedon
DQ
2
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawson, Jessica
9
Corning-Painted
9:49.68
2
2
Burda, Bella
11
Arlington
9:52.47
2
3
Reilly, Megan
10
Warwick Valley
9:53.24
2
4
Branch, Denise
12
Benjamin Cardozo
9:53.56
2
5
Wheeler, Abbey
10
Elmira South
9:54.22
2
6
Lembo, Katie
12
Penfield Central
9:54.39
2
7
Pierce, Laura
12
Canton Central (
10:08.50
2
8
Pearl, Alana
11
Fayetteville-Man
10:13.06
2
9
Rogus, Natalie
11
Corning-Painted
10:21.00
1
10
Flynn, Anna
10
Ursuline School
10:22.14
2
11
Ortega, Ally
11
Sweet Home
10:23.18
1
12
Frontera, Gianna
12
Newburgh Free
10:24.99
2
13
farrell, jenna
10
Fayetteville-Man
10:26.29
2
14
Albrecht, Autumn
11
Brockport Centra
10:28.47
1
15
Molloy, Charlotte
12
Our Lady Of Merc
10:31.34
1
16
Gerland, Stephanie
10
Garden City
10:32.34
2
17
Wajid, Aaliyah Regg
10
Dewitt Clinton
10:32.56
1
18
Jordan, Danielle
10
Shenendehowa Cen
10:34.09
1
19
Patterson, Katrina
9
Clarence
10:34.95
2
20
Munks, Katie
11
Monroe-Woodbury
10:35.31
1
21
Leo, Stephanie
12
St Anthony's
10:40.64
1
22
Bower, Bellame
10
Colonie Central
10:41.19
1
23
Moore, Grace
10
Calhoun
10:46.97
2
24
Champagne, Margaret
10
Seton Catholic C
10:51.03
1
25
Saucier, Kaycie
10
Norwood-Norfolk
10:58.06
1
26
Brennan, Brigid
12
Northport
11:08.43
1
27
O'Connell, Elyshia
10
Saranac Central
11:21.85
1
28
Chesley, Emma
12
Nightingale-Bamf
11:44.83
1
29
Ryan, Lucy
11
Trinity School
12:15.96
1
--
Gallery, Jaclyn
9
Smithtown East
DNF
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wiggins, Ashley
12
New Rochelle
07.95
nwi
1
2
Broughton, Shayla
10
Medgar Evers Col
08.17
nwi
1
3
Morrison, Niamani
12
Archbishop Mollo
08.25
nwi
1
4
Burns, Breann
12
Pulaski-2
08.29
nwi
1
5
Warden, Courtney
12
Marlboro-2
08.54
nwi
1
6
Colson, Alyssia
12
Gates Chili
08.57
nwi
1
7
Green, Crystal
11
Uniondale
08.69
nwi
1
8
Donaldson, Alicia
12
New Rochelle
08.74
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Wiggins, Ashley
12
New Rochelle
08.09
nwi
1
2
Broughton, Shayla
10
Medgar Evers Col
08.23
nwi
2
3
Morrison, Niamani
12
Archbishop Mollo
08.32
nwi
1
5
Burns, Breann
12
Pulaski-2
08.33
nwi
1
4
Green, Crystal
11
Uniondale
08.45
nwi
2
6
Warden, Courtney
12
Marlboro-2
08.47
nwi
1
7
Donaldson, Alicia
12
New Rochelle
08.51
nwi
2
8
Colson, Alyssia
12
Gates Chili
08.56
nwi
2
10
Shardow, Rasheedah
12
Hendrick Hudson
08.64
nwi
2
9
Anderson, Nicole
12
St Anthony's
08.64
nwi
1
11
Carro, Samantha
11
Canandaigua
08.66
nwi
2
12
Goode, Aviana
10
Bay Shore
08.68
nwi
1
13
Siracuse, Jenna
12
Wayne Central
08.85
nwi
2
14
Owens, Jaleah
11
Burnt Hills-Ball
08.85
nwi
1
15
Johnson, Mariah
12
Rome Free Academ
08.91
nwi
2
16
Matta, Aliyah
12
Newburgh Free
10.11
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wiggins, Ashley
12
New Rochelle
08.27
nwi
1
2
Broughton, Shayla
10
Medgar Evers Col
08.38
nwi
3
5
Burns, Breann
12
Pulaski-2
08.42
nwi
3
3
Green, Crystal
11
Uniondale
08.46
nwi
4
4
Morrison, Niamani
12
Archbishop Mollo
08.51
nwi
2
6
Colson, Alyssia
12
Gates Chili
08.55
nwi
1
9
Goode, Aviana
10
Bay Shore
08.56
nwi
3
7
Donaldson, Alicia
12
New Rochelle
08.65
nwi
2
10
Siracuse, Jenna
12
Wayne Central
08.68
nwi
1
11
Carro, Samantha
11
Canandaigua
08.70
nwi
3
8
Anderson, Nicole
12
St Anthony's
08.76
nwi
4
12
Owens, Jaleah
11
Burnt Hills-Ball
08.77
nwi
4
13
Warden, Courtney
12
Marlboro-2
08.80
nwi
2
14
Shardow, Rasheedah
12
Hendrick Hudson
08.81
nwi
1
15
Johnson, Mariah
12
Rome Free Academ
08.85
nwi
1
16
Matta, Aliyah
12
Newburgh Free
08.88
nwi
2
17
Thomas, Chanel
12
Gloversville
08.89
nwi
4
18
Correia, Danielle
12
Kellenberg
08.90
nwi
3
19
Fogarty, Nikki
11
Sachem North
08.94
nwi
2
20
Haight, Summer
11
Jamestown
08.96
nwi
1
21
Augustin, Hillary
12
East Meadow
09.06
nwi
2
22
Roberts, Madison
12
Iroquois Central
09.09
nwi
2
23
Marco, Abby
12
Guilderland
09.09
nwi
3
24
Lodge, Frances
11
Spence
09.12
nwi
1
25
Tinkelpaugh, Megan
12
Vestal
09.37
nwi
3
26
Carper, Ashlee
12
Plattsburgh
09.44
nwi
3
27
Carper, Kaylia
12
Plattsburgh
09.52
nwi
4
28
Proulx, Lindsay
12
Canton Central (
09.54
nwi
1
29
Smithers, Jenny
12
Elmira Notre Dam
09.67
nwi
4
30
Zak, Gabrielle
10
Hackley
09.84
nwi
2
--
Parke, Leann
12
Harry S Truman
FS
nwi
4
--
Bancroft, Sandreka
11
Benjamin Cardozo
DNS
nwi
4
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Donaldso
,
Darius
,
Jones-Al
,
Wiggins
New Rochelle
1:41.61
1
2
Brown
,
Broughto
,
Senior
,
Thompson
Medgar Evers Col
1:44.45
1
3
Vasquez
,
Boerke
,
Curtin
,
Boerke
Washingtonville
1:45.25
1
4
Mazur
,
Grazen
,
Cycon
,
Scarpell
Lancaster Centra
1:46.70
1
5
Thompson
,
Harris
,
Isaac
,
Whyte
Elmont
1:48.07
1
6
Baker
,
Glover
,
Perkins
,
Jones
North Babylon
1:48.63
1
7
Amico
,
Zazzara
,
Perrotti
,
Ryan
Fayetteville-Man
1:52.00
1
--
Frank
,
Teglash
,
Traylor
,
Nicosia
Penfield Central
DQ
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Mazur
,
Grazen
,
Cycon
,
Logronio
Lancaster Centra
1:44.67
1
3
Donaldso
,
Bull
,
Jones-Al
,
Smallwoo
New Rochelle
1:45.46
1
5
Vasquez
,
Boerke
,
Curtin
,
Boerke
Washingtonville
1:45.77
1
2
Baker
,
Glover
,
Perkins
,
Jones
North Babylon
1:46.34
2
4
Frank
,
Teglash
,
Traylor
,
Nicosia
Penfield Central
1:48.10
2
6
Thompson
,
Harris
,
Isaac
,
Whyte
Elmont
1:48.17
2
7
Brown
,
Cameron
,
Senior
,
Burke
Medgar Evers Col
1:48.39
2
8
Amico
,
Cheathen
,
Perrotti
,
Ryan
Fayetteville-Man
1:51.09
2
9
Schutrum
,
Smithers
,
Booth
,
Diarra
Elmira Notre Dam
1:51.53
2
10
Thomas
,
Christop
,
Bernstei
,
Obi
Spence
1:53.42
1
11
Villemai
,
Plympton
,
Frechett
,
Wilson
Beekmantown Cent
1:53.99
1
12
Collins
,
Olin
,
LaPoint
,
Mooradia
Canton Central (
1:57.05
2
--
Pierre
,
Osuji
,
Alexande
,
Hubert
Mary Louis Acade
DQ
1
--
Bianco
,
Liebers
,
Ventra
,
Starnes
Saratoga Springs
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cherring
,
Michala
,
Souffran
,
Green
Uniondale
3:58.79
1
2
June
,
O'Neill
,
Goldman
,
Hazzard
St Anthony's
4:01.35
1
3
Chimezie
,
Ribeiro
,
Keschner
,
Perrier
Half Hollow Hill
4:03.64
1
4
Zeafla
,
Martinez
,
Watson
,
Watson
Rush Henrietta S
4:03.74
1
5
Allen
,
Couchman
,
Wicks
,
Lathrop
Baldwinsville Ce
4:05.51
1
6
Dionisio
,
Williams
,
Zollner
,
Henry
Middletown
4:06.56
1
7
Solan
,
Becker
,
Greenbau
,
Liporace
Suffern
4:06.81
1
8
Pugh
,
Stewart
,
Sonko
,
Jordan
Medgar Evers Col
4:10.64
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Cherring
,
Michala
,
Souffran
,
Jinks
Uniondale
4:01.61
1
3
Chimezie
,
Ribeiro
,
Keschner
,
Perrier
Half Hollow Hill
4:03.79
1
5
Dionisio
,
Williams
,
Zollner
,
Henry
Middletown
4:05.07
1
2
Allen
,
Couchman
,
Wicks
,
Lathrop
Baldwinsville Ce
4:05.28
2
4
Pugh
,
Stewart
,
Sonko
,
Cameron
Medgar Evers Col
4:05.68
2
6
Solan
,
Becker
,
Greenbau
,
Liporace
Suffern
4:06.00
2
7
Boyle
,
O'Neill
,
Goldman
,
Hazzard
St Anthony's
4:06.08
2
8
Zeafla
,
Martinez
,
Cooper
,
Watson
Rush Henrietta S
4:06.21
1
9
Oertel
,
Baskervi
,
Osipitan
,
Capobian
Colonie Central
4:07.52
1
10
Goble
,
Moore
,
Burkhart
,
Uhl
Waverly Senior
4:09.38
2
11
Warner
,
Badding
,
Hanford
,
Williams
Clarence
4:14.63
2
12
Whitefor
,
Bessette
,
Scott
,
Hamilton
Canton Central (
4:32.53
1
13
Blockson
,
Thew
,
Cerne
,
Bruno
Saranac Central
4:34.29
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Branch
,
Lundy
,
Williams
,
Kirkpatr
Benjamin Cardozo
9:21.51
1
2
Ludwikow
,
Zendell
,
Breton
,
McIntosh
Suffern
9:24.46
1
3
Gallaghe
,
Crook
,
Lawson
,
Ustanik
Corning-Painted
9:32.49
1
4
Farrell
,
Pearl
,
Howe
,
Ryan
Fayetteville-Man
9:33.53
1
5
Carrier
,
Fernande
,
Martino
,
Rothaker
Burnt Hills-Ball
9:34.65
1
6
Ginley
,
Leahey
,
Reilly
,
Eigo
Warwick Valley
9:37.66
1
7
Guevara
,
Guevara
,
Nolan
,
Barreca
Miller Place
9:38.15
1
8
Lavallee
,
McCormac
,
Sokol
,
Endres
St John The Bapt
9:43.71
1
9
Fahrenho
,
Lembo
,
Leo
,
Sedita
Penfield Central
9:44.76
1
10
Badding
,
Reinhard
,
Patterso
,
Williams
Clarence
9:47.99
1
11
Bazan
,
Vizza
,
Nadel
,
Osman
North Shore
9:54.19
1
12
DelRossi
,
DelRossi
,
Ricalton
,
Bartlett
Canton Central (
9:54.72
1
13
Deshaies
,
Canet
,
Rector
,
Kelley
Plattsburgh
10:45.24
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuehlewind, MacKenzie
12
Lancaster Centra
46-02.25
(14.08m)
1
2
Dhaliwall, Jaskiran
12
Grand Island Cen
44-05.50
(13.55m)
1
3
Kothor, Victoire
12
Greece Odyssey
42-04.25
(12.91m)
1
4
Belinsky, Tara
12
Manhasset
40-05.75
(12.34m)
1
5
Lombardo, Stephanie
12
Cheektowaga-2
40-04.00
(12.29m)
1
6
Mays, Mariah
11
Rome Free Academ
40-02.75
(12.26m)
1
7
Hinds, Valerie
11
Kingston
39-08.50
(12.10m)
1
8
Spinner, Lundy
11
Shenendehowa Cen
39-03.00
(11.96m)
1
9
Mannuel, Nijera
11
New Rochelle
39-01.25
(11.92m)
1
10
Mitchell, Taniya
12
Mt Vernon
38-09.25
(11.82m)
1
11
Shippee, Jill
9
Shenendehowa Cen
38-06.50
(11.75m)
1
12
Pipia, Celeste
12
Sewanhaka
38-05.50
(11.72m)
1
13
Campbel, Kourtney Edward
12
Wagner
38-05.50
(11.72m)
1
14
Insingo, Kristina
11
Holy Trinity
38-00.50
(11.60m)
1
15
Cooper, Monae
10
New Rochelle
37-09.50
(11.52m)
1
16
Adewale, Oyinkansola
12
Half Hollow Hill
37-04.75
(11.40m)
1
17
Blom, Madison
12
Riverhead
37-03.25
(11.36m)
1
18
Carter, Kierra
12
Our Lady of
36-10.50
(11.24m)
1
19
Bonney, Brooke
12
Norwich City Sch
36-08.00
(11.18m)
1
20
Auble, Karmen
12
Warsaw-2
36-07.50
(11.16m)
1
21
Jones, Keziann
12
Boys & Girls
36-02.00
(11.02m)
1
22
French, Grayce
10
Saratoga Springs
35-06.50
(10.83m)
1
23
Sterly, Bella
12
Westhill
34-04.75
(10.48m)
1
24
Wood, Meghann
12
Saranac Central
33-00.75
(10.08m)
1
25
Pascarella, Elaina
10
Mary Louis Acade
32-06.00
(9.91m)
1
26
Flanders, Denaia
11
Monroe-Woodbury
32-02.25
(9.81m)
1
27
Doherty, Grace
11
Binghamton
32-01.75
(9.80m)
1
28
Proulx, Lindsay
12
Canton Central (
29-10.00
(9.09m)
1
29
Cook, Virginia
12
Trinity School
27-09.25
(8.46m)
1
30
LaValley, Jerika
11
Beekmantown Cent
27-02.75
(8.30m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Broughton, Shayla
10
Medgar Evers Col
5-08.00
(1.73m)
1
2
Smith, Grace
11
Bethlehem Centra
5-07.00
(1.70m)
1
3
Penny, Faith
11
East Islip
5-07.00
(1.70m)
1
4
Hjelmar, Samantha
10
Burnt Hills-Ball
5-05.00
(1.65m)
1
5
Hudson, Lauren
12
Williamsville No
5-05.00
(1.65m)
1
6
Zesky, Nina
12
East Syracuse Mi
5-05.00
(1.65m)
1
7
Soeder, Emily
12
Baldwinsville Ce
5-04.00
(1.63m)
1
8
Artruc, Tessa
12
Livonia Central
5-04.00
(1.63m)
1
10
Gervan, Olivia
9
Lancaster Centra
5-02.00
(1.57m)
1
10
Hall, Helene
12
Irvington
5-02.00
(1.57m)
1
10
Lodge, Frances
11
Spence
5-02.00
(1.57m)
1
13
Luton, Tiana
10
Sweet Home
5-02.00
(1.57m)
1
14
Kowpak, Sarah
10
Archbishop Mollo
5-02.00
(1.57m)
1
14
Goode, Aviana
10
Bay Shore
5-02.00
(1.57m)
1
16
Kelly, Keira
10
Westhampton
5-02.00
(1.57m)
1
17
Russell, Erica
12
Newburgh Free
5-02.00
(1.57m)
1
18
Devine, Neve
11
Paul D Schreiber
5-02.00
(1.57m)
1
9
Hobbs, Elaina
11
Valley Stream No
5-02.00
(1.57m)
1
19
Plesums, Carissa
12
Warsaw-2
5-00.00
(1.52m)
1
19
Hammonds, Maya
11
New Hartford
5-00.00
(1.52m)
1
21
Umunakwe, Dypna
12
Dewitt Clinton
5-00.00
(1.52m)
1
22
Baisley, Paige
10
Beacon
5-00.00
(1.52m)
1
23
Lamica, Jacalyn
12
Massena
4-09.00
(1.45m)
1
23
Sariego, Franny
11
Corning-Painted
4-09.00
(1.45m)
1
25
Armand, Jessica
12
Warwick Valley
4-09.00
(1.45m)
1
26
Sullivan, Shaina
10
Dryden
4-06.00
(1.37m)
1
26
Hayes, Brianna
12
Norwood-Norfolk
4-06.00
(1.37m)
1
26
Ida, Lillith
11
Ticonderoga
4-06.00
(1.37m)
1
--
Sholtes, Marisa
12
Colonie Central
NH
(--)
1
--
Estes, Ashlee
12
Ausable Valley C
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGhee, Imani
12
Bay Shore
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
2
Gordon, Kaylyn
12
Ramapo
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
3
Obieke, Imani
10
Edison Technical
18-01.25
(5.52m)
nwi
1
4
Onuoha, Anointing
12
Valley Stream No
17-11.50
(5.47m)
nwi
1
5
Morrison, Niamani
12
Archbishop Mollo
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
6
Brooks, McKyla
11
Frontier
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
7
Acosta, Jazmin
12
Port Chester
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
8
Joseph, Sunja
12
Sachem North
17-04.75
(5.30m)
nwi
1
10
Hadlock, Amari
11
Elmira South
17-03.75
(5.28m)
nwi
1
9
Toppin, Anisa
12
Bay Shore
17-03.75
(5.28m)
nwi
1
11
Mustafa, Alyssa
11
Island Trees
17-03.25
(5.26m)
nwi
1
12
Colson, Alyssia
12
Gates Chili
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
13
Brown, Kadeija
12
Harry S Truman
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
14
Tasher, Ashley
12
Medgar Evers Col
16-09.25
(5.11m)
nwi
1
15
Snyder, Halie
12
Moriah
16-08.25
(5.09m)
nwi
1
16
Tappin, Jadah
10
Midwood
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
17
Todd, Mackenzie
11
Dryden
16-07.25
(5.06m)
nwi
1
18
Matta, Saleen
12
Newburgh Free
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
19
Carper, Kaylia
12
Plattsburgh
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
20
Thomas, Chanel
12
Gloversville
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
21
Ezidiegwu, Christobel
11
Fayetteville-Man
16-01.75
(4.92m)
nwi
1
22
Miller, Kaleah
11
Mary Louis Acade
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
23
Hammer, Maddie
12
Williamsville No
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
24
Jelenik, Eliza
11
Saratoga Springs
15-11.75
(4.87m)
nwi
1
25
Anderson, Annika
10
Polytechnic Prep
15-10.75
(4.85m)
nwi
1
26
Fanizzi, Javielle
10
Cicero-North Syr
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
27
Sanders-Schifano, Justin
11
Sodus Central
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
28
Olin, Claire
12
Canton Central (
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
29
Longendyke, Rebecca
12
Kingston
15-03.25
(4.65m)
nwi
1
30
Thompson, Kelsea
11
Farmingdale
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
31
Miller, Charlotte
9
Ogdensburg Free
14-01.25
(4.30m)
nwi
1
32
McMahon, Rachel
11
Trinity School
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gordon, Kaylyn
12
Ramapo
39-04.00
(11.99m)
nwi
1
2
Toppin, Anisa
12
Bay Shore
38-10.50
(11.85m)
nwi
1
3
Brooks, McKyla
11
Frontier
38-04.00
(11.68m)
nwi
1
4
Obieke, Imani
10
Edison Technical
37-11.00
(11.56m)
nwi
1
5
Brown, Sadira
11
Sweet Home
37-08.75
(11.50m)
nwi
1
6
Tasher, Ashley
12
Medgar Evers Col
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
7
McGhee, Imani
12
Bay Shore
37-05.25
(11.41m)
nwi
1
8
Hawkes, Davida
12
Sutherland
36-08.00
(11.18m)
nwi
1
10
Berlot, Melany
12
Kellenberg
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
9
O'keefe, Maggie
11
Scarsdale Senior
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
11
Onuoha, Anointing
12
Valley Stream No
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
12
Joseph, Sunja
12
Sachem North
36-06.50
(11.14m)
nwi
1
13
Lauredent, Wilvlyne
12
North Rockland
36-02.75
(11.04m)
nwi
1
14
Moran, Leah
10
Stillwater Centr
35-09.75
(10.92m)
nwi
1
15
Tappin, Jadah
10
Midwood
35-06.00
(10.82m)
nwi
1
16
Ezidiegwu, Christobel
11
Fayetteville-Man
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
17
Knight, Brooke
12
Plattsburgh
35-04.25
(10.78m)
nwi
1
18
Briggs, Kelsey
12
Vestal
34-11.00
(10.64m)
nwi
1
19
Martin, Patrece
11
Jamesville De Wi
34-10.25
(10.62m)
nwi
1
20
BurnsMoore, Saida
11
Christopher Colu
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
21
Lodge, Frances
11
Spence
34-06.25
(10.52m)
nwi
1
22
Thomas, Chanel
12
Gloversville
34-06.00
(10.52m)
nwi
1
23
Freeman, Sara Kaye
11
Taft Ed Campus
34-05.75
(10.51m)
nwi
1
24
Siracuse, Jenna
12
Wayne Central
34-05.00
(10.49m)
nwi
1
25
Carper, Kaylia
12
Plattsburgh
34-03.50
(10.45m)
nwi
1
26
Marchitte, Emily
9
West Seneca West
34-01.25
(10.39m)
nwi
1
27
Mustafa, Alyssa
11
Island Trees
34-00.25
(10.37m)
nwi
1
28
Anderson, Annika
10
Polytechnic Prep
33-11.25
(10.34m)
nwi
1
29
Morrison, Niamani
12
Archbishop Mollo
33-09.75
(10.31m)
nwi
1
30
Mitchell, Michelle
11
Monroe-Woodbury
33-06.75
(10.23m)
nwi
1
31
Oranchak, Madeeah
10
Binghamton
33-02.25
(10.12m)
nwi
1
32
Rosser, Morgan
11
Canton Central (
32-07.75
(9.95m)
nwi
1
33
Hall, Bella
10
Gouverneur Centr
28-06.50
(8.70m)
nwi
1
--
Gordon, Gabrielle
11
Pine Bush Centra
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stromhaug, Kari
11
Vestal
11-06.00
(3.51m)
1
2
Auble, Karmen
12
Warsaw-2
11-03.00
(3.43m)
1
3
Beyar, Samantha
11
Monroe-Woodbury
11-03.00
(3.43m)
1
4
Snyder, Kara
12
Colonie Central
11-00.00
(3.35m)
1
5
Law, Brianna
11
Commack Dist
10-06.00
(3.20m)
1
5
Manly, Kalli
10
Burnt Hills-Ball
10-06.00
(3.20m)
1
7
Camillaci, Zoe
11
Hilton Central
10-06.00
(3.20m)
1
8
Capestrani, Mikayla
11
Jamestown
10-06.00
(3.20m)
1
9
Wachsmuth, Leah
12
Roy C Ketcham
10-06.00
(3.20m)
1
10
Leahey, Erin
11
Warwick Valley
10-00.00
(3.05m)
1
10
Taylor, Emily
11
Elwood-John H Gl
10-00.00
(3.05m)
1
10
Wigsten, Hayley
11
Lansing
10-00.00
(3.05m)
1
13
Murphy, Marlaina
12
Saratoga Springs
10-00.00
(3.05m)
1
14
Hagarty, Emily
12
Wellington C. Me
10-00.00
(3.05m)
1
15
White, Ashley
12
Connetquot
10-00.00
(3.05m)
1
16
Roberts, Madison
12
Iroquois Central
10-00.00
(3.05m)
1
17
Uczen, Abby
11
West Genesee Sen
9-00.00
(2.74m)
1
17
Shafer, Sidney
11
Waverly Senior
9-00.00
(2.74m)
1
17
Farid, Erini
12
St Joseph's by t
9-00.00
(2.74m)
1
17
Shankman, Hannah
12
Clinton
9-00.00
(2.74m)
1
17
Frisina, Carolan
12
Syosset
9-00.00
(2.74m)
1
17
VanLedtje, Katarina
11
Cornwall Central
9-00.00
(2.74m)
1
23
Friedel, Matea
12
Rye
9-00.00
(2.74m)
1
24
Rockoff, Aubrey
10
Amherst Central
9-00.00
(2.74m)
1
25
Capri, Melissa
9
St Anthony's
8-00.00
(2.44m)
1
26
Szela, Jessica
12
Mckee/Statin Isl
8-00.00
(2.44m)
1
--
Tress, Sarah
11
Mckee/Statin Isl
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#nysphsaa
#new-york
#state-meet
#indoor-championships
More news
2014 Results - St Anthonys XC Invitational
2014 Results - Eastern States Indoor Championships
1217 shares:
New York NYSPHSAA Indoor State Championships
,
Academy Of The Holy Names Upper School Track & Field and Cross Country - Albany, New York
,
Albany High School Track & Field and Cross Country - Albany, New York
,
Alexander Hamilton High School Track & Field and Cross Country - Elmsford, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Gen Douglas Macarthur Senior High School Track & Field and Cross Country - Levittown, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
22
7
2014
25
10
2013
8
2012
8
9
2011
3
2010
4
Show 3 more
Hashtags
#nysphsaa
#new-york
#state-meet
#indoor-championships
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!